Bu Blogda Ara

21 Ocak 2009

BURASI TÜRKiYE! BURDAN ÇIKIS YOK!

11 saat bekleyen Ümit, donarak öldü

Uludağ'da kaybolan üniversiteli, 11 saat sonra donmak üzereyken bulundu, hastane yolunda öldü. Talihsiz gencin babası, "Oğlumun yerinin belirlenmesi için savcılık kâğıdı istendi. 4 saat sonra nokta belirlendi ama çok geçti" dedi..
GSM şirketi ise, "operatörlerin müdahalesi yasalar gereğince mümkün değildir" ifadesini kullandı.

Tuna ÇAM -BURSA SABAH
21.01.2009Ancak iş başka türlü (!) telefon, ev, ofis dinlemeye gelse tüm izinler ve imkanlar havalarda uçuşuyor. Dünya, bir askeri veya sivili için birçok ülke başka ülkelere operasyon düzenleyip kendi vatandaşını kurtarıyor. Vietnamlara, Çinlere giriliyor, biz de ise dağda kaybolan bir gencin cep telefonu sinyallerine ulaşmak için bürokratik izinler gerektiği sebebi öne sürülerek yaşanan gecikmeye bağlı olarak gence ölü ulaşılabiliyor.

Yuh!

Yazık oldu gence, ama dediğim gibi;

BURASI TÜRKiYE! BURDAN ÇIKIS YOK!

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Oguzhancım,cok guzel cizmişsin eline saglık ve de cok dogru bir noktaya deginmişsin. Dun televizyonda , olen cocugun babasının da cıktıgı bir programda , bir avukat cıktı konustu ve dedi ki ; biz bu izleme , telefon dinleme olaylarında hep sucluyu yakalama , suphelinin pesine dusme kısmına o kadar takılmısız ki , isin insani yanını unutmusuz , insani bir durum olunca da burokrasiye takılıyoruz. Aynen o avukatın dediği bir durum senin yazdıgın da. TV de seyrediyorum devamlı FBI dizilerinde falan , kayıp kişiler soz konusu oldugunda sisteme girip o saniyede cep telefonunun izini buluyorlar. ama bizim ulkemizde malesef , imzalar , izinler , burokrasinin carkları bir insan canından daha onemli.
Nese

Oguzhan Kayan dedi ki...

Üzerinden epey geçti konunun ama güncelliğini kaybetmiyor çünkü yarın olsa tekrarı aynı hatalar yapılır sanki (!) Ancak olumlu gelişmeler yapılan, ders alınan konular var elbette. Tabi bizler eksikleri hatırlatmalıyız ki onca işleri olan(!) yöneticilerimiz kendi konularında gelişme sağlasınlar.